0_Македонија.ПорталОпштество

МЖСПП: Поради прекин во напојувањето со струја високи регистрирани вредности на ПМ 10 и ПМ 2,5 на мониторинг станицата во Кичево

Невалидни се високите вредности на ПМ 10 и ПМ 2,5 суспендираните честички на aвтоматската мониторинг станица за квалитет на aмбентен воздух во Кичево, кои пред кратко време се појавија како резултат на стабилизација на мерните инструменти по настанати неколку краткотрајни прекини со напојување со електрична енергија во различни часовни интервали во периодот од 11:00 до 14:00 часот, информира Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close