0_Македонија.ПорталПолитика

МЗ во понеделник ќе го потпише договорот за набавка на 200.000 вакцини за Ковид-19 од Кина

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конфенреција информираше дека во понеделник ќе се потпише договорот за набавка на 200.000 вакцини за Ковид-19 од Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close