0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МЗ: Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.292 и има околу 120 празни болнички кревети во ковид центрите. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close