0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ наместо конструктивност, одбира да ја опструира работата на здравствените работници

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките по којзнае кој пат, стои во реакцијата на Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close