0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

МЗ: ВМРО – ДПМНЕ лаже, во лабораториите има и тестови, и реагенси за Ковид 19

Министерството за здравство преку соопштение ги осудува, како што пососчува, лагите кои ги пласира партијата ВМРО - ДПМНЕ и ја повикува опозицијата да престане да шири паника во јавноста и вознемиреност кај граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close