0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

МЗ: Вчера вакцинирани 12.939 граѓани

Министерството за здравство денеска соопшти дека во текот на вчерашниот ден вакцинирани се вкупно 12.939 граѓани, а прва доза вакцина примиле 3.909 граѓани така што вкупниот број на вацинирани лица во земјава заклучно со вчера изнесува 519.106 лица.

Back to top button
Close
Close