0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Вчера се аплицирани 14.033 дози вакцини, а досега вкупно 145.043

Вкупно се аплицирани 145.043 дози вакцини, од нив 121.181 граѓани се вакцинирани со прва доза, а ревакцинирани се 23.862 граѓани. Бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата е 303.574 граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close