0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: Од ревакцинираните граѓани, само 0,02 отсто се заразиле со Ковид-19

Од вкупно 330.320 граѓани со примени две дози вакцини против Ковид-19, 96 биле позитивни на коринавирусот по примена втора доза вакцина. Тоа значи дека само 0,02 отсто се заразиле со Ковид-19 што укажува колку е важно граѓаните да се вакцинираат, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close