0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: Над 25 илјади граѓани пополниле апликација за вакцина против КОВИД-19

Министерството за здравство информира дека досега 25 401  граѓани ја имаат пополнето апликацијата на веб-страницата „Vakcinacija.mk“ за искажување заинтересираност за вакцинација против КОВИД-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close