0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: Медиумите се еден од нашите најсилни и најсериозни партнери од почетокот на оваа криза

Министерството за здравство соопшти дека жали за недоразбирањето, откако вчера до медиумите испратиле известување во кое појасниле дека ниту Министерството, ниту која било друга здравствена установа има издадено наредба или донесено одлука или сл. за забрана за снимање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close