0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: Досега 764 здравствени работници примиле вакцина против Ковид-19

Од почетокот на вакцинацијата против Ковид-19 во државава до денеска се вакцинирале 764 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close