Оригинални текстови

МЗ: Демант на информацијата објавена во вестите на телевизија 24

Министерството за здравство категорично ја демантира информацијата објавена во вестите на телевизија 24, каде новинарката на оваа телевизија во линковско вклучување, денеска пласираше вест која е челосно неточна, односно дека на Инфективна клиника најголем број од хоспитализираните пацинети биле со примени две дози вакцина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close