0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МЗ: 30 нови случаи на Ковид-19, оздравени 359 пациенти и 16 починати

Во последните 24 часа се направени 1.658 тестирања, а регистрирани се 30 нови случаи на КОВИД-19, со што бројот на активни случаи изнесува 5.913, оздравени се 359 пациенти, а починати се 16 лица, информира Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close