0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: За поврзаност со групата Јавна соба лишени од слобода двајца скопјани

Полицијата во текот на вчерашниот ден по наредба на јавен обвинител од слобода ги лиши М.П (21) и Д.К. (32) од Скопје поврзани со групата Јавна соба, а за кои постојат основи за сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија" по чл.193-а од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close