0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Во Штип и Кочани 58 возачи казнети за брзо возење

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера  во периодот од 10.00 до 16.00 часот спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на териториите на Штип и Кочани, при што санкционирани се 90 возачи, од кои 58 возеле со брзина поголема од дозволената, возење без положен возачки испит девет, поради нерегистрирани возила седум возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close