0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

МВР се однесуваше професионално, а со процесуирањето преку правосудните органи е испратена пораката дека има казнивост, вели Заев за случајот со пасошите

Кога некој открива, осознава и активно процесуира криминал, тој треба да се награди, а не да одговара. Тие се вредностите насекаде во светот, така и кај нас, истакна денеска премиерот Зоран Заев во врска со тоа дали и кога ќе бара одговорност за аферата со пасошите со оглед на тоа што опозицијата директно го споменува како инволвиран заедно со министерот Оливер Спасовски.

Back to top button
Close
Close