0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР регистрира 701 прекршок за неносење маски

Седумстотини и еден прекршок регистрира Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Скопје, 20 септември 2020 (МИА) – Седумстотини и еден прекршок регистрира Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. ац/

Back to top button
Close
Close