0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МВР: 501 прекршок за неносење маски

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 501 прекршок во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Скопје, 21 август 2020 (МИА) – По однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 501 прекршок во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. цр/са/

Back to top button
Close
Close