ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР приведе лице заради доиздржување на казна затвор

МВР информира дека вчера, во 14.20 часот, полициски службеници го привеле С.Р.(32) од Скопје затоа тоа што со потерница  бил баран за доиздржување на казна затвор во траење од една година за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close