0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Осумнаесет лица ја прекршиле забраната за движење, а 441 се санкционирани поради неносење маска

Од 23 часот синоќа до 5 часот изутринава констатирано е дека 18 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (11/12.05.2021), пак, на територијата на државава за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 441 прекршок, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close