ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Одземени 50 метри кубни бесправно одземени огревни дрва во Беровско 

Полициски службеници од ОВР Берово во содејство со шумска полиција одзеле околу  50 метри кубни бесправно исечени огревни дрва во дворот од куќа на улица „Маршал Тито“  во Берово, сопственост на лицето М.П., при што  биле пронајдени околу 17 метри кубни огревни дрва. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close