0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР: Лишени четири лица и одземени 11 возила при акција на ОВР Прилеп за спречување на бесправна сеча

Полицијата при засилени активности на територијата на ОВР Прилеп во изминатите неколку дена лишила од слобода четири лица и одзела 11 возила кои се користеле за транспорт на бесправно исечена дрвна маса.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close