0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР изрече 554 казни за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (17 јуни), Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 554 возачи, соопштија од МВР.

Back to top button
Close
Close