0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР изрече 306 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци, соопшти МВР.

Back to top button
Close
Close