0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР изминатиов период со зајакнатите контроли заплени над 147.000 пиротехнички средства

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатиов период презеде зајакнати репресивни мерки, со цел санкционирање на употребата на петарди и други пиротехнички средства, но и неовластената трговија со нив, при што запленети се над 147.000 пиротехнички средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close