0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

МВР и Пошта ќе соработуваат за побрза и поефикасна испорака на лични документи

Од двете страни е истакната потребата од формирање работна група која би ги разгледала сите евентуални пречки  за испорачување на личните документи на граѓаните на домашна адреса, како и за можните  предизвици и насоки за заживување на електронската трговија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close