0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МВР: ГП Прохор Пчински од утре затворен за патници и возила

Граничниот премин Прохор Пчински утре од 7:00 часот ќе биде затворен за патници и возила согласно насоките од Владата на Република Србија, а во врска со Ковид 19, информира МВР.

Скопје, 11 март 2020 (МИА) – Граничниот премин Прохор Пчински утре од 7:00 часот ќе биде затворен за патници и возила согласно насоките од Владата на Република Србија, а во врска со Ковид 19, информира МВР.

-Поради тоа сите патници и возила од нашиот граничен премин Пелинце ќе се пренасочуваат на заедничкиот граничен премин Табановце-Прешево, соопшти МВР. вј/скс/

Back to top button
Close
Close