Дописници МКДОпштински вести

МВР ги продолжи засилените полициски контроли во сообраќајот во Делчево и Берово

Министерството за внатрешни работи денеска во Делчево и Берово ги продолжи засилените акциски контроли од областа на сообраќајот. Портпаролот на МВР Тони Ангеловски информираше дека за време на едночасовните контроли на територијата на општинтие Делчево и Берово регистрирани се над 60 прекршоци од страна на возачите.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close