0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

МВР битен

На бензинска пумпа на подрачје на Чаир, вчера околу 18 часот од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода И.Т. (38) од Косово, кој управувал товарно возило „мерцедес“ и приколка со косовски национални ознаки, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „недозволена трговија“, казниво по чл.277 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close