ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 04.08.2021 во 21:30 часот во близина на автокамп во Струга, полициски службеници од СВР Охрид-ОВР Струга го привеле А.Т.(26) од Струга, бидејќи кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close
Close