ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 31.07.2021 во 13.30 часот во Гостивар од полициски службеници од Полициската станица Гостивар биле лишени од слобода Н.Р.(27), Р.Х.(27), И.С.(27), Ф.Ќ.(27), сите од Тетово и Х.К.(31) од Гостивар, со престој во Швајцарија, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close