ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 30.07.2021 околу 22.00 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид, во близина на поранешната касарна во Охрид, лишиле од слобода четири лица. Kај Н.К.(27) од Пехчево била пронајдена и одземена марихуана, една ќеса со розева и една ќеса со бела прашкаста материја. Кај П.М.(19) од Битола е пронајдено пакување со кокаин, кај А.М.(18) од Скопје била пронајдена марихуана, а кај Ј.Ш.(21), покрај марихуана, било пронајдено и одземено пакување со портокалова материја.  Тие се приведени во полициска станица и против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close