ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.С.(40) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанци и прекурсори “. На 10.05.2019 на регионалниот пат Маврово – Дебар, полициски службеници извршиле преглед на лица и патничко возило „мерцедес“, кое го управувал пријавениот, при што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close