ОпштествоХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Денеска (23.07.2021) во 12.30 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Х.А.(37) од Тетово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, дигитална вага и нож со остатоци од кокаин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close
Close