ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Т.Ј.(42) од с.Големо Радобил, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close