ХроникаХроника.Портал

МВР БИЛТЕН (ДПЛ)

На 19.06.2021 околу 22.45 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода Ѓ.Н.(23) од Велес, бидејќи кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close