ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Валандово и А.Б.(43) од  валандовското село Балинци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close