Општински вестиХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

СВР Охрид и СВР Куманово поднесоа кривични пријави против В.А.(39) од Кичево и 15-годишник од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Back to top button
Close
Close