ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 17.05.2021 на подрачјето на СВР Охрид била спроведена акциска контрола, при што биле регистрирани и санкционирани 71 возач на патнички возила, кои ја пречекориле дозволената брзина на движење (Охрид-13, Струга-22, Кичево-23, Дебар-13). Истовремено, евидентирани се 14 прекршоци сторени од мотоциклисти (Охрид-06, Струга-03, Кичево-05).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close