ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Н.А.(42) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба на 20.03.2021, полициски службеници пронашле и одзеле полуавтоматски пиштол и 25 куршуми калибар 9 милиметри, кои нелегално ги поседувал.

Back to top button
Close
Close