ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 04.05.2021 во 09.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во гостиварска Горна Бањица, извршувајќи работни задачи, Д.М.(52) од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Back to top button
Close
Close