ХроникаХроника.Портал

МВР-билтен (ДПЛ)

На 20.04.2021 во 22.42 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес во полуотворено одделение во затворот, кај С.А. од Кочани била пронајдена една ќеса со прашкаста материја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close