ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 17.04.2021 год.околу 11 часот на бул Партизански одреди во Скопје е приведен Ф.Д. (31) од Скопје, кратко време откако претходно било пријавено дека на бул. Партизански одреди во Скопје украл паричник од Д.Т. Парите се пронајдени и ќе и бидат вратени на оштетената, а против Д.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава .  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close