ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 12.04.2021 во периодот од 13 до 18.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во дом и помошни простории на М.М.(32) од Тетово и притоа одзеле повеќе парчиња разновидна опрема, поради сомнение дека бил инволвиран во кривично дело „повреда на авторски и сродни права“, казниво по член 157 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close