ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривични пријава против Б.Ф.(44), Б.Ф.(43), В.Ф.(37), А.Ф. (37), К.А.(23) - македонски државјани, против Е.К.(42), Д.О.(40), Т.Е(32), Ј.Ј.(53) и Ј.Х.(48) - турски државјани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close