ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, вчера околу 10 часот го привеле М.З.(47) од тетовското село Мала Речица за издржување казна затвор од една и пол година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close