ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 23.02.2021 во 13.30 часот на ул.„Мариовска" во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле А.Ј.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама“ по член 247 став 3 од Кривичниот законик. Лицето било предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Back to top button
Close
Close