ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава против С.С.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотична дрога, психотропни супстанции и прекурсори“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close