ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Полициски службеници од СВР Тетово на 6 февруари околу 08:30 часот го лишиле од слобода Б.С(31),  кај кого при извршен претрес била пронајдена марихуана. Тој е задржан во полициската станица Тетово за документирање на случајот, а ќе биде изготвена и кривична пријава. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close