ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.Ч.(32) од с.Долно Палчиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни суптанци и прекурсори“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close